Przemysł, Technologia, Automatyka, Nauka

Strona o ciekawostkach z branży - przemysł, techniki, elektronika, inżynieria, nauka. Najświeższe nowości ze świata nauki, informacji i również nowości.

Technologie i trendy

technologia

Technologia i technika bardzo szybko się rozwija, dlatego one i również aktualne trendy to kluczowe tematy, które przyświecały targom, których wspólnikiem w aktualnym roku była Polska. Zaledwie kilka spośród nich okaże się mieć niebagatelny wpływ na zrewolucjonizowanie produkcji, oraz w konsekwencji całej gospodarki.

Współczesna gospodarka mierzy się z wieloma wyzwaniami. Kiedyś odpowiedzią na niniejsze problemy były działania rządów. Aktualnie większy wpływ na ich rozwiązanie mają technologie, gdyż to one realnie rozwiązują dużo naszych problemów, mimo, że jako ludzie zazwyczaj nie jesteśmy tego świadomi. Technologie, jakie przekształcą tę gospodarkę w najbliższym ćwierćwieczu są opisane poniżej.

Przemysł to nie tylko urządzenia. To wielki organizm, który to musi ze sobą współgrać. Samo wprowadzenie sensorów, które będą gromadziły dane, czy zakup maszyny przechwytującej informacje o postępie produkcji to wciąż za mało, jeżeli niestety nie będziemy używać takich zbieranych danych do rzeczywistego ulepszenia przebiegów. Dlatego obowiązkowe jest ustalenie komunikacji między urządzeniami, a następnie przy zastosowaniu aplikacji jak również analizy przetworzenie informacji w znaczący sposób i zapewnienie konkretnych informacji, co dokonać, aby poprawić pracę określonego produktu albo działanie fabryki. Takie przedsięwzięcie wymaga wprawdzie odpowiednich wielkości obliczeniowych, więc włączenie do tego systemu przetwarzania w chmurze pozwala zapewnić sprawność takiego procesu. Nie jest to jednak przyszłość, a rzeczywistość. Taki system został już stworzony . Przy pomocy niemu dyrektor fabryki lub innego przedsiębiorstwa ma możliwość otrzymywać wyraźne dane o koniecznych zmianach dla przykładu. na urządzeniu przenośnym. Trzeba mieć wiedzę, że jest to finalny wynik przebiegu produkcji, który dzieje się poza naszym wzrokiem, oraz który to wykonują właśnie urządzenia, aplikacje i chmura.

Technologia ta zrobiła się podstawą całej rewolucji przemysłowej i gospodarczej. Dzisiaj wszystkie projektowane technologie przemysłowe, także nie jednak, oparte są o Sieć www rzeczy. Przy pomocy niej realne jest połączenie tych obszarów jak rozwiązania mobilne, wykorzystywanie w chmurze, czujniki, analityka i cyberbezpieczeństwo. Dzięki temu dane jak i inne procesy są wymieniane między tymi terenami, dzięki czemu powstają kompatybilne platformy technologiczne. Jest to zwłaszcza potrzebne w sektorze, gdzie często funkcjonuje parę odmiennych organizmów.

Mimo, że jest obecna w naszym świecie od kilkunastu lat, to stopień jej zaimplementowania nie jest wciąż tak ogromny. W Polsce w całości skomputeryzowanych jest ledwo 15% fabryk, pomimo iż automatyzacja to jest podstawa we wdrożeniu innowacyjnych zmian w przemyśle. Automatyzacja poszła natomiast dalej i to właśnie w połączeniu z Internetem rzeczy da nam szansę coraz szybsze produkowanie wyrobów oraz dostarczanie ich do odbiorców.

Take rozwiązanie technologiczne może być przydatne nie tylko w przemyśle, lecz jeszcze w budownictwie, centrach przetwarzania informacji, sieciach energetycznych albo nawet w prywatnych zakładach.

Czytaj dalej.