Przemysł, Technologia, Automatyka, Nauka

Strona o ciekawostkach z branży - przemysł, techniki, elektronika, inżynieria, nauka. Najświeższe nowości ze świata nauki, informacji i również nowości.

Rozwoj elektroniki

Rozwoj elektroniki

Postęp elektroniki

Dziś rozwój elektroniki i jej pochodnych przeciera szlaki zadziwiająco szybko a wynika to z bardzo sporych konsumenckich potrzeb a także bardzo sporej dywersyfikacji. Znawca i doktorant Uniwersytetu Gdańskiego Bruno Karasek dla którego stanowisko to elektronik zapewnia, iż to właśnie dzięki elektronice ludzkość przeniosła się w erę komputeryzacji, robotykę i także zyskała możliwość zastąpienia czynności elektroniką i komputerami.

Dwudziesty wiek pozostaje okresem wielkich globalnych postępów oraz gigantycznych udogodnień. Dopiero co 50 lat wcześniej komputery widząc które obecnie parsknęlibyśmy histerycznym śmiechem zajmowały wielkie pomieszczenia, zaś dziś sprzęt PC 900 razy silniejszy mamy w zegarkach na rękę. Biegły a także absolwent Wyższej Szkoły Zabezpieczeń we Wrocławiu Waldemar Kucharczak którego główny zawód to inżynier jest zdania ,że tak szybki rozwój wytwarza ogromnie szybkie postarzanie się zarówno software'uoraz sprzętu wszelkiej maści. Z powodu tego elektronika sama napędza osobisty rozwój.

Powstanie pierwszego telefonu było przypadkiem dlatego, iż wcześniej zamysłem tego pomysłu transmitowanie muzyki, okazało się jednak, że taka technologia nadaje się do transmitancji głosu ludzkiego w obie strony. Na początku ogromną przeszkodą jednak były kable, ekspert i również doktorant Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania we Wrocławiu Horacy Żołądek dla którego główna praca to elektronik wypowiada się, iż technologia światłowodów szybko umożliwiła dokonanie bardzo dużych przeskoków postępu w kwestii rozmów prowadzonych w tym samym momencie. Niesamowity rozwój został dokonany jednocześnie w nowej technologii kosmicznej. Właśnie ten progres elektroniki i pochodnych pozwolił na szansę kreacji rakiet kosmicznych, a to dało szansę na wyprawy w przestrzeń kosmiczną.

Czytaj dalej.