Przemysł, Technologia, Automatyka, Nauka

Strona o ciekawostkach z branży - przemysł, techniki, elektronika, inżynieria, nauka. Najświeższe nowości ze świata nauki, informacji i również nowości.

Sprzet komputerowy

Sprzet komputerowy

Historia komputerów

W obecnych czasach komputerowy sprzęt rozrasta się w gigantycznym tempie, 1-szy i najbardziej masywny komputer na Świecie skończył dopiero co siedemdziesiąt lat. Fachowiec i też alumn Politechniki Śląskiej Noe Mosiej dla którego główny zawód to administrator uważa, iż przy całym błyskawicznym progresie na równi ze wzrostem wydajności i także mocy obliczeniowej, równie ważne jest zdecydowanie gigantyczna skala ulepszenia w temacie mobilności, zadaniowości w paru kwestiach i estetyczności. 1-szy sprzęt komputerowy ważył aż siedemdziesiąt ton i też zajmował powierzchnię ogromnej ilości 167 metrów kwadratowych, działał niejednokrotnie istotnie głośno i kłopotliwie jak też nieustannie bardzo silnie się nagrzewał i przegrzewał.

Ekspert oraz alumn Politechniki Lubelskiej Raul Malak dla którego fach to sieciowiec uważa, że dopiero 1-sze komputery PC dla zwyczajnych użytkowników zostały stworzone po czasie, czyli w latach 80 dwudziestego wieku. Rzeczywiście dopiero po tak zwanej nakładce na system czyli systemowi MS-DOS jak też wejściu OSa win 1.0 rozgorzała era stacjonarnych komputerów.

Komputery stacjonarne nie zajmowały już dłużej całych ogromnych pomieszczeń a także w większości przypadków to wykreowało okazję aby taki PC mieścił się w pokoju do typowego i równocześnie też regularnego użytkowania. Autorytet i także absolwent Politechniki Wrocławskiej Marcin Chorobik dla którego główny fach to informatyk zapewnia, iż w latach dziewięćdziesiątych komputery PC miały już możliwości na to żeby odpalać na nich gry desktopowe mocno zaawansowane graficznie. Potem zaś nastąpiła ewolucja w kwestii laptopów, nazwać można to sporą poprawą w istocie typowego użytkowania i jednocześnie użytkowania mobilnego. W obecnych czasach komputerowy sprzęt jest bardzo potężny i równocześnie też istotne jest to, iż zajmuje raczej mało powierzchni.

Czytaj dalej.